Daniel Pielucha

Rodzaj uprawianego przez artystę malarstwa sztalugowego jest nazywany
“NADREALIZMEM POLSKIM”.
Malarz w swym dziele, wzorem wielkich poprzedników szuka cech
świadczących o odrębności naszej kultury. Z wielkim szacunkiem dla
warsztatu i historii malarstwa polskiego podkreśla jej wyjątkowy charakter.
Inspiracje znajduje w odchodzącym pejzażu naszej prowincji, w związku
z czym chętnie uczestniczy w najważniejszych plenerach sztuki figuratywnej.
Ludowość wsi polskiej, wierzenia i obyczaje to sceneria wizji
malarskich, w których autor wyraża swój stosunek do współczesnego świata i egzystencji drugiego człowieka.
Twórczość swoją malarz prezentował na ponad 50 wystawach indywidualnych między innyni w
Katowicach, Oświęcimiu, Częstochowie, Głogówku, Szczyrku i Warszawie, Gdańsku, Sieradzu, Chorzowie i Lublinie.
Reprezentował polską sztukę na zbiorowych wystawach w Berlinie, Sztokholmie,Stambule, Nowym Jorku i Meksyku.

Daniel Pielucha was born in 1959 in Wieluń. He graduated from the Jan Matejko Academy of Fine Arts in 1985.

He paints in what is called Polish superrealism. In his works he seeks qualities that distinguish Polish culture, like his great predecessors. With great respect he emphasises the extraordinary in the form and history of Polish painting . He finds inspiration in the landscapes of Polish countrysides. He eagerly participates in the biggest figurative artist meetings. The Polish countryside folklore is the inspiration of his visions, in which he expresses his attitude towards the contemporary world and the existence of other people.

He had over 50 individual exhibitions, e.g. in Katowice, Oświęcim, Częstochowa, Głogówek, Szczyrk, Warsaw, Gdańsk, Sieradz, Chorzów and Lublin. He participated in collective exhibitions in Berlin and Stockholm.

Piotr Lemke

Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Uczeń Jarosława Kukowskiego. Brał udział w wielu wystawach w Danii, Norwegii, Niemczech i Holandii. W Polsce wystawia swoje prace od 2000 r , gdzie do początku spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i kolekcjonerów. Jest finalistą konkursu “Obraz Roku 2001” oraz laureatem nagrody publiczności “Obraz Roku 2002”. Jego prace znajdują się w kolekcji Art & Business.

Tematem jego prac jest zdecydowanie abstrakcja – mimo to widać w niej konkretne odniesienia do rzeczywistości. Jego obrazy najczęściej przedstawiają pękające płaszczyzny materii spod których wylewają się strugi farby, a znakomity warsztat powoduje stworzenie iluzji niesamowitej realności i dramatyzmu.

Ewa Kukowska

Ewa Kukowska (ur. 22.01.1976) to artystka pochodząca z Tczewa. Finalistka konkursu Lexmark European Art Prize 2003, Artist’s Magazine’s “2006 Art Competition” w USA oraz „Art Revolution”; 2014 w Taipei. Wystawiała m in. w Muzeum w Grudziądzu, galeriach miejskich we Wrocławiu oraz Kołobrzegu, galeriach Quantum, SD, Bellotto w Warszawie. W galeriach duńskich takich jak: Galerie Bram, Galerie Kolding. Uprawia malarstwo olejne, lecz nie stroni też od eksperymentalnych technik własnych. Bardzo różnorodna jest tematyka jej prac, począwszy od aktów, abstrakcyjnych kompozycji, do surrealistycznych pejzaży zamkniętych za kolorowymi okiennicami. Zaś to co je łączy, to synteza dynamicznej abstrakcji niegeometrycznej ze znakomitym warsztatowo realizmem.